MĚSTA

PRAHA
Hlavní město, kulturní a obchodní a centrum země, přezdívané Matka měst. Je považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě, její historické centrum je památkovou rezervací UNESCO. Pražský hrad, sídlo prezidenta, je největším hradním komplexem na světě. Zimní stadion naší školy leží v klidné vilové čtvrti na Hvězdě, asi 8km od letiště.

Praha

 

BEROUN
Historické, královské město ve středních Čechách na březích řeky Berounky. Nedaleko odtud se tyčí slavný gotický hrad Karlštejn, klene nejdelší jeskynní systém v Čechách Koněprusy, do Prahy je to pouhých 20 km. Zimní stadion se nachází kousek od centra města i od řeky.

 

VELKÉ POPOVICE
Město je nade vše známé díky pivu Kozel, které se zde vaří od konce 19. století. Z Prahy je to blízko, od jejího okraje jen 10 km. Nedaleko je honosný zámek Štiřín, k němuž patří golfová hřiště. I proto si Štiřín po několik let vybírala za útočiště před zápasy fotbalová reprezentace.

 

NYMBURK
Ve svém díle jej proslavil spisovatel Bohumil Hrabal, jenž vyrůstal v místním pivovaru, ale i Božena Němcová. Dnes šíří věhlas Nymburka především jeho basketbalisté. Dominantou města, vzdáleného 45 km od Prahy, je gotický cihlový kostel svatého Jiljí. Z centra je to na stadion pár set metrů.

Mohlo by
vás zajímat
MěstaUbytováníSlužbyŽivot v kempu

© SportsEvents 2017