POZNEJ BLÍŽ, JAK U NÁS VLASTNĚ BUDEŠ TRÉNOVAT

STAVÍME OD ZÁKLADŮ - VŠE MUSÍ NAVAZOVAT A MÁ SVŮJ DŮVOD - OPRAVOVÁNÍ CHYB - MALÉ SKUPINKY - ROZCVIČKA UŽ JE TRÉNINKEM - ZKUS TO VE HŘE -  CVIČENÍ JE KOUSEK HRY - ROZMANITÁ ORGANIZACE - ZAHRANIČNÍ VLIVY S ČESKÝM RUKOPISEM - DŮLEŽITÉ V TRÉNINKU OPOMÍJENÉ DOVEDNOSTI - TRÉNINK NA STŘELNICI PŘÍPRAVOU NA LED - ZÁBAVA - RADOST - ÚSMĚV - ...ŽIJ HOKEJ!!

Tréninkové metody hokejových škol SE

Začínáme vše učit od základů, především postoje, protože bez kvalitních správných a zažitých základních technik se nemůžeš správně naučit ani žádnou z dalších složitějších dovedností. Zároveň vše v tréninkovém plánu má své místo a důvod, každý další krok vychází s předchozích, na kterých ho můžeš stavět.

Tréninkové metody hokejových škol SEA právě proto lpíme na důsledném opravování chyb a snahu provádět každou techniku především správně. Umožňují nám to malé skupinky, ve kterých pracujeme, takže máme možnost se pečlivě věnovat každému hráči. (i na standardním kempu držíme skupinky 5-6 hráčů na trenéra).


Reprezentujeme vyloženě českou školu, založenou na metodách a úspěších českého hokeje, na zkušenostech českých trenérů, s nimiž spolupracujeme. Ale zároveň na základě spolupráce přinášíme do tréninku zahraniční vlivy, které jen malinko přizpůsobíme českým potřebám. Z Finska třeba precizní techniku bruslení, z Kanady chování před brankou, tvrdou a přesnou střelbu, rychlost, nasazení, z U.S.A. práci na malém prostoru a hravost, ale třeba i z Francie obrovskou fantazii podobnou té české.


Cvičení nejsou jen nahodilé činnosti, vždy by měla vycházet z realné hry, být kouskem vytrženým ze zápasu a tedy dovednosti, které se naučíš jsou pak v zápase použitelné.

Stejně tak příprava mimo led, především na střelnici není jen bezmyšlenkovým střílením do plachty, ale pohyby a dovednostmi, které použiješ ve hře. Většinou tě na střelnici připravíme v jednodušších podmínkách (kde nemusíš řešit rovnováhu na bruslích) na činnosti, které budeš provádět na ledě a zároveň ti umožníme mnohem vyšší opakování veškerých technik zakončení.

Snažíme se být v organizaci každé tréninkové jednotky co nejefektivnější, to znamená, že už rozcvička je tak trochu tréninkem, necháváme Tě tu monohokrát zopakovat věci, které už ses naučil. V závěru pak v různých hrách, tě sice trochu navádíme k použití naučených technik,ale umožníme ti se rozhodovat a používat je na základě tvých rozhodnutí a citu pro hru.

Chceme,aby každý trénink byl co nejvíce překvapivý a zajímavý, a tak používáme různé formy organizace, nejen SKUPINKY, ale též KRUHOVÝ TRÉNINK, kde zvládneš opravdu velké množství již naučených základních dovedností, dále NAŠÍ SPECIALITU - trénink, kde ti umožníme velkou spoustu zakončení z různých herních situací, více herní trénink v PÁSMECH, abys mohl své nové dovednosti využít ve hře, a také tak trochu ZÁMOŘSKÝ TRÉNINK na malém prostoru, plný bruslení, změn směru, zakončení, rychlosti a hravosti. Vrcholem, by mělo být uplatnění nově naučeného v ZÁPASECH.

Snažíme se také zaměřit na dovednosti a techniky, které velmi často rozhodují i na nejvyšší úrovni zápasy, ale v tradičním tréninku jsou trochu opomíjené.......jako třeba střela přes obránce, tečování a dorážení, prudké změny směru, nebo třeba technika osobního souboje.......

TO VŠE STÁLE S VLÍDNÝM PŘÍSTUPEM, RADOSTÍ ZE HRY, ZÁBAVOU A PŘEDEVŠÍM S ÚSMĚVEM.....

...ŽIJ HOKEJ!!

Mohlo by
vás zajímat
Tréninkové metodySportovištěTrenéři

© SportsEvents 2017