POJEĎTE SI ZPŘÍJEMNIT KEMP VÝLETEM!

Vaše dítě dovádí na ledě, ale Vás to v horkém létě táhne ven. Zimy je přece dost v zimě... A když je o Vaši ratolest celý den tak dobře postaráno a vidíte, že je absolutně vtažená do tréninku, proč si někam nevyrazit... Bude to příjemné zpestření týdne, který Vám nenabízí tolik aktivity jako Vašemu dítěti. Podle Vašeho přání jsme připraveni zařídit výlet pro jednotlivce nebo pro skupiny.

Co pro Vás zajistíme


PRAHA HISTORICKÁ
V Česku není větší turistické lákadlo, než je jeho metropole, považovaná za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Nade vše ční pražské historické centrum, které je památkově chráněné a od roku 1992 je dokonce na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
S komplexem Pražského hradu, s katedrálou svatého Víta, s tajemnou Zlatou uličkou, kde žil jeden z největších spisovatelů 20. století Franz Kafka. Anebo s malebnými zákoutími Malé Strany, která se na jedné straně svažuje k parkům kolem Vltavy a na druhé straně stoupá k Petřínské rozhledně, jíž se přezdívá pražská Eiffelovka. Anebo se vydáte na unikátní představení orloje na Staroměstské náměstí?

PRAHA VEČERNÍ
Mnozí tvrdí, že po setmění je Praha ještě krásnější než ve dne. Stovky jejích věží ozáří tlumená světla, jež se zrcadlí v poklidně plynoucí Vltavě. Od ní je nádherně vidět nasvícený Pražský hrad, za zády se blyští střecha Národního divadla...
Ovšem Praha nejsou jen památky, metropole nabízí spoustu dalších možností, jak strávit jedinečný večer. V desítkách krásných restaurací se o Vás postarají jako doma, stačí si jen vybrat to správné místo a my zařídíme to ostatní.

PRAHA MUZEJNÍ
Perlou mezi domy s nejrůznějšími expozicemi je Národní muzeum, jehož novorenesanční budova je dominantou Václavského náměstí. Právě tam jsou umístěny rozsáhlé sbírky fauny a minerálů. Národní technické muzeum na Letné zase nabízí pohled do dějin dopravy, architektury, elektrotechniky i médií. Na specializovanou prohlídku o dráze se vyplatí jet do smíchovského Království železnic s největší modelovou železnicí v republice.

Návštěvníci Náprstkova muzea na Betlémském náměstí zase budou mít možnost prozkoumat původní asijské, africké a americké kultury. Na nedalekém Újezdě jsou v Českém muzeu hudby cenné materiály z hudební historie, Národní galerie ve Veletržním paláci se ve své stálé sbírce chlubí také díly světových mistrů jako Rembrandt van Rijn, Pablo Picasso či Claude Monet a mnohých dalších.

ZOO PRAHA
Nejnavštěvovanější turistické místo v republice. Pražská ZOO končí pravidelně v různých anketách v desítce nejlepších zahrad světa. S téměř 5000 zvířaty (542 druhů je ve volné přírodě ohrožených) v moderních pavilonech a výbězích, které se snaží co nejvíc přiblížit přirozenému prostředí daných zvířat. Nejoblíbenějšími atrakcemi jsou gorily, lvi, žirafy, sloni či tučňáci.

KARLŠTEJN
Majestátní hrad a jedna z nejslavnějších českých památek se vyjímá na kopci kousek za Berounem. Gotický kolos z poloviny 14. století, jejž jako místo pro ochranu říšských korunovačních klenotů a svatých ostatků nechal postavit nejvýznamnější český panovník historie – císař Karel IV. Se vzdáleností pouhých 9 kilometrů od Berouna vybízí Karlštejn k pěšímu výletu (zpátky lze snadno dojet vlakem) nebo k projížďce na kole.

KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ
Nejdelší jeskynní systém v Česku se nachází po cestě ke Karlštejnu, zhruba 5 kilometrů za Berounem. Rozsáhlý 3patrový vápencový komplex byl obýván lidmi už před 13 000 lety. Nynější návštěvníci se nemusejí obávat stísněných prostor, jeskyně mají obrovité sály. A ta krajina kolem! Hluboké kaňony, příkré srázy, to všechno v lesích a s Berounkou pod Vámi... Při návratu z výletu se budete sami sebe ptát, jestli jste náhodou nebyli na Divokém západě.

KONOPIŠTĚ
Původně raně gotický hrad byl později přestavěn do podoby barokního zámku a následně jej na konci 19. století architekti upravili do romantického stylu pro rakouského arcivévodu Františka Ferdinanda d´Este. Národní kulturní památka s růžovou zahradou, rozlehlým anglickým parkem či zbrojnicí s bohatými sbírkami je jen 15 kilometrů od Velkých Popovic.

KUTNÁ HORA
Dřívější evropská metropole těžby stříbra a sídlo krále Václava IV. je dnes významnou památkovou rezervací na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Město, vzdálené jen 30 kilometrů od Nymburka, přitahuje turisty především gotickou katedrálou svaté Barbory. V přilehlém Sedlci je pak pod hřbitovním kostelem Všech Svatých světoznámá kostnice s interiérem vyvedeným pouze z lidských kostí.

PLZEŇ
Západočeská metropole je od Berouna vzdálena necelých 70 kilometrů, autem něco přes 30 minut. Tenhle výlet je pro celou rodinu – dospělé bude zajímat světoznámý pivovar, který pořádá pravidelné exkurze, děti se zase vyřádí v IQlandu, prvním science centru v Česku plném interaktivních a zábavně naučných věciček.

KAM DÁL NA VÝLET PO ČESKU
Podobnou, ale čistě zábavní atrakci najdete v parku Mirakulum v Milovicích, ležících zhruba 10 kilometrů za Nymburkem. Obří trampolíny, lanová centra, vodní svět nebo úzkokolejná železnice, která areál propojuje se sousedním tankodromem. Jiný adrenalin nabízí volnočasový areál Hummer centrum za Prahou u dálnice na Hradec Králové. V rozlehlém parku si můžete vyzkoušet jízdu v terénu na různých prostředcích nebo návštěvu středověké tvrze či koňské show. Dalším adrenalinovým  a teambuildingovým lákadlem je TEP FAKTOR (taková česká PEVNOST BOYARD)

Pokud se Vám středověká atmosféra zalíbí, můžeme Vám nabídnout výlet do dobové restaurace v Dětenicích, která je stoprocentně věrnou kopií středověké krčmy. A když si budete chtít gastronomický výlet do minulosti prodloužit, Praha nabízí přehršel staročeských restaurací. Také vám můžeme zorganizovat výlet na jakýkoliv časově dostupný zámek či hrad v okolí sportoviště.

VÝLETY DO ZAHRANIČÍ

Anebo si chcete vyjet na 2 či víc dní? Není problém, jsme připraveni pro Vás zařídit třeba poznávací cestu do Vídně, Berlína, Mnichova a dalších měst.

VÍDEŇ
Rakouská metropole je podle četných studií místem, kde se žije nejlépe na světě. Možná je to život jako na zámku. Vždyť ve městě jich je 27 a k tomu přes 150 paláců! Barokní sídlo Schönbrunn je také vídeňskou nejznámější pamětihodností, těsně následovaná gotickým Dómem sv. Štěpána či secesním klenotem Secession. A zábavní park Prátr s obřím kolem, to je taky pojem.

BERLÍN
Domov slavné, antikou inspirované Braniborské brány, která je symbolem města, Říšského sněmu s prosvětlenou skleněnou kopulí, kolem jejíhož obvodu můžete stoupat až ke krásné vyhlídce na město. Zbytky proslulé Berlínské zdi zase může nalézt v East Side Gallery pod širým nebem. Připomínku monstrózní, nacisty dohlížené olympiády pak najdete v rozsáhlém komplexu Olympijského parku, jemuž dominuje vysoký pylon u stadionu.

DRÁŽĎANY
I když byla při bombardování během 2. světové války zničena většina historického jádra, dnes znovu stojí vše v původní kráse, které městu vynesly přezdívku Florencie na Labi. Barokní skvosty v čele se zámeckým komplexem Zwinger, rozmáchlé zelené odpočinkové plochy kolem řeky... Zároveň si na hlavní třídě – Pražské ulici – můžete připomenout časy, kdy se do bývalé NDR jezdilo na nákupy.

MNICHOV
Zde můžete obdivovat centrum s Mariánským náměstí, na němž se vyjímají zelené kopule kostelu Panny Marie s veselou zvonkohrou. Nesčetné pivní zahrady pak připomínají tradiční svátek pěnivého moku Oktoberfest, jejž město hostí už od roku 1810. Je tu také největší muzeum techniky a přírodních věd na světě – Německé muzeum.

NORIMBERK
Dvojice bavorských center od sebe dělí jen 170 kilometrů. Možná Vás překvapí, že v Norimberku najdete Císařský hrad, jenž je dominantou města, a ještě víc Vás ohromí výhled na město, který se Vám odtud naskytne. Oddech najdete v Muzeu hraček či v nově otevřené delfíní laguně, která je společně s úchvatným akváriem podmořského života součástí zdejší ZOO.

Mohlo by
vás zajímat
DiagnostikaVýlety pro rodičeSlužby pro rodičeMerchandisingWimbledon 2019US Open 2019Paris 1000Turnaj Mistrů 2019Hopman cup 2020Rio de Janeiro 2020Australian open 2020Dubai 500Madrid 500 Barcelona 500Řím 1000Monte Carlo 1000Wimbledon 2020Wimbledon DeblyUS Open DeblyUS Open 2020Roland GarrosShanghai 500Turnaj Mistrů 2020Monte Carlo 2021French Open- dětiSao Paulo 250Madrid 2021Barcelona 2021Řím 2021

© SportsEvents 2017